Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اپلیکیشن و نرم افزاراخبارویژه

تعداد کاربران ChatGP از 100 میلیون نفر عبور کرد

رشدی بی سابقه که سازنده را هم متحیر کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش محبوبیت هوش مصنوعی ChatGPT در هفته‌ها و ماه‌های گذشته به حدی بوده که حتی خود سازندگان این برنامه هم شاید انتظارش را نداشتند. بر اساس جدیدترین اطلاعات بدست آمده، از زمان راه‌اندازی این پلتفرم در تاریخ 30 نوامبر بیش از 100 میلیون کاربر در وب‌سایت Openai ثبت نام کرده‌اند. در ادامه همراه مجله لیون کامپیوتر باشید.

این آمار ثابت می‌کند ChatGP اولین برنامه‌ تولید شده توسط انسان است که توانست ظرف مدت بسیار کوتاهی به این عدد دست پیدا کند. لازم به ذکر است تنها پس از گذشت 5 روز از زمان عرضه، بیش از یک میلیون نفر از این برنامه استفاده کردند.

تعداد کاربران ChatGP از 100 میلیون نفر عبور کرد

رویترز در گزارشی توضیح داد که دستیابی به 100 میلیون کاربر برای دیگر برنامه‌ها مانند TikTok نزدیک به 9 ماه و اینستاگرام دو سال و نیم طول کشید. با این حال، هنگامی که نشریه ZDNet از خود ChatGP راجع به اینکه آیا سریع‌ترین برنامه در حال رشد در تاریخ است یا خیر؟ سوال کرد، اینگونه پاسخ داد:

نه، مدل زبان برنامه GPT-3 OpenAI که ChatGPT را تقویت می‌کند صرفاً یک برنامه نیست. بلکه یک مدل یادگیری ماشینی است که برای تولید محتوای متنی با رفتاری مشابه انسان طراحی و برنامه‌ریزی شده است. GPT-3 به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین مدل‌های زبان تا به امروز شناخته شده است، اما یک برنامه نیست و از نظر رشد کاربر اندازه گیری نشده است.

محبوبیت بیش از حد این برنامه در آینده احتمالاً باعث خواهد شد تا برای دسترسی آسان‌تر به برنامه‌ها و خدمات، کاربران به سراغ تهیه اشتراک ماهانه یا سالانه بروند. احتمالاً برخی موارد پس از راه اندازی گزینه اشتراک ماهانه 20 دلاری به نام ChatGPT Plus تغییر کند. دسترسی اولویت را در دوره های اوج مصرف، زمان پاسخگویی سریع تر، ثبات بیشتر و دسترسی اولویت به ویژگی ها و پیشرفت های جدید از جمله مواردی است که در نسخه پولی وجود خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری مایکروسافت برای OpenAI

دیروز هم اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد چندین سرویس هوش مصنوعی را در پلتفرم ابری Azure خود ادغام کند. همچنین، این شرکت ۱۰ میلیارد دلار اضافی را برای سازنده OpenAI سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

محبوبیت ناگهانی هوش مصنوعی‌هایی مانند ChatGP این نگرانی را برای خانواده‌ها ایجاد کرده است که دانش آموزان می توانند از طریق این ابزار برای تقلب در امتحان استفاده کنند. هرچند، گفته می‌شود یک سیستم طبقه بندی توسط هوش مصنوعی وجود دارد که می‌تواند این متن متوسط هوش مصنوعی نوشته شده یا انسان واقعی. اما، این قابلیت در نسخه بتا چندان خوب کار نمی‌کند و باید منتظر آپدیت‌های بعدی باشیم.

منبع
techspot

سهیل حسینی

گیمر، علاقه مند به تکنولوژی و بازی های ویدئویی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا