Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
آموزشپیشنهاد سردبیرویژه

10 برنامه ای که باتری گوشی را خالی می‌کنند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

باتری گوشی و مدت زمانی که می‌تواند شارژ نگه دارد یکی از مسائل مهم برای کاربران است. برندهای مختلف همواره تلاش می‌کنند تا دستگاه‌های جدید خود را با عمر باتری طولانی‌تری به کاربران ارائه دهند. با اینحال تنها خود باتری در این مسئله حائز اهمیت نیست.

برنامه‌های مختلف و نوع استفاده‌ای که از گوشی هوشمند خود داریم، به روی عمر باتری و شارژ آن اثر می‌گذارند. در ادامه با 10 برنامه ای که باتری گوشی هوشمند شما را زودتر از همیشه خالی می‌کنند، آشنا شوید.

برنامه های مضر برای عمر باتری گوشی

با وجود اینکه برخی از این اپلیکیشن‌ها کاربردی و مفید هستند، باید در مدت زمان استفاده از آن‌ها دقت لازم را داشت. چرا که می‌توانند به باتری‌تان صدمه وارد کنند. این برنامه‌ها عبارتند از:

 1. فیت بیت (FitBit)
 2. اوبر (Uber)
 3. اسکایپ (Skype)
 4. فیسبوک (Facebook)
 5. ایر بی‌ان‌بی (Airbnb)
 6. اینستاگرام (Instagram)
 7. تیندر (Tinder)
 8. بامبل (Bumble)
 9. اسنپ‌چت (Snapchat)
 10. واتس‌اپ (WhatsApp)

همانطور که مشاهده کردید برخی از این برنامه‌ها جزو محبوب ترین‌ها برای همه ما هستند. با اینحال اگر از برخی دیگر استفاده‌ای ندارید، بهتر است همین حالا آن را حذف نصب کنید تا سلامت باتری بیشتری داشته باشید.

apps-drain-the-battery-of-your-smartphone-3

به‌طور کلی سازمان pCloud که این اطلاعات را جمع‌آوری کرده، برنامه‌هایی که بیشترین ضرر به باتری گوشی می‌رسانند را به شکل زیر دسته‌بندی می‌کند. آن‌ها همچنین عنوان کرده‌اند که هر قدر برنامه ای دسترسی‌های بیشتری بخواهد، باتری بیشتری مصرف خواهد کرد.

اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی

6 برنامه از 20 برنامه ای که در لیست مضرترین ها برای باتری گوشی قرار داشتند، برنامه‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی هستند. این برنامه‌ها به دلایل مختلف از جمله دسترسی‌های زیاد، میزان استفاده بیش از حد کاربر و فعالیت در پس زمینه، عمر باتری را کاهش می‌دهند.

در این لیست برنامه‌هایی مانند واتس‌اپ، فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ‌چت، یوتیوب، لینکدین، تلگرام و لایکی قرار دارند. همه این اپ‌ها به دلیل استفاده زیاد و منابعی که لازم دارند، باتری زیادی مصرف می‌کنند.

فیلترشکن‌ها، در لیست برنامه های مضر برای باتری گوشی

با وجود اینکه فیلترشکن‌ها در اول لیست نیستند، به دلیل نوع کارکردشان به باتری آسیب می‌رسانند. VPN برای ایجاد دسترسی لازم، نیاز دارد که به‌طور دائم روشن باشد. در نتیجه همواره در پس‌زمینه تلفن شما یک برنامه از فضای RAM استفاده می‌کند. این مسئله به روی باتری و سرعت گوشی تأثیر گذار است.

برنامه‌های مربوط به سفر

اگر اهل سفر هستید، تفاوتی نمی‌کند سفرهای درون شهری انجام دهید یا برون شهری، برنامه‌های مربوط به سفر و جا به جایی باتری زیادی مصرف می‌کنند. در این لیست برنامه اوبر، بوکینگ، United Airlines و لیفت قرار دارند. اپ‌های مشابه داخلی مثل اسنپ، تپسی و جاباما در این دسته قرار می‌گیرند.

بازی ها، مضرترین برنامه ها برای عمر باتری گوشی

apps-drain-the-battery-of-your-smartphone-2

دسته آخر در این لیست بازی‌ها هستند که باتری تلفن شما را به سرعت خالی می‌کنند. بازی‌ها به دلیل اینکه چندین بخش مختلف از گوشی مثل صفحه نمایش، صدا و RAM را درگیر می‌کنند، به باتری و انرژی بیشتری نیاز دارند.

چگونه مصرف بیش از حد باتری توسط برنامه ها را متوقف کنیم؟

شما می‌توانید به جای حذف این برنامه‌ها که محبوب و مورد نیاز هستند، در عملکردشان تغییر ایجاد کنید. با خاموش کردن فعالیت در پس‌زمینه یا قطع دسترسی به موقعیت مکانی، میزان مصرف باتری کاهش خواهد یافت.

توجه داشته باشید که با ایجاد این تغییرات، دیگر اعلان‌های مربوط به برنامه را دریافت نخواهید کرد. بنابراین این تنظیمات را تنها به روی برنامه‌های کم اهمیت تغییر دهید:

 1. وارد تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی خود شوید.
 2. به قسمت Battery در منو بروید.
 3. گزینه Optimize battery use را که زیر گزینه Advanced settings قرار گرفته، بزنید.
 4. برنامه‌هایی که می خواهید مصرف باتری‌شان کاهش یابد را انتخاب کرده و سپس روی Don’t optimize کلیک کنید.

اینگونه میزان مصرف باتری اپ‌ها کاهش می یابد. شما کدام یک از این برنامه‌ها را به روی گوشی خود دارید؟

منبع
gizchina.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا