آموزش اشتراک گذاری فایل ها با ایردراپ (AirDrop)

0
108
آموزش اشتراک گذاری فایل ها با ایردراپ (AirDrop)
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در ادامه این مطلب شما می توانید با نحوه اشتراک گذاری فایل ها با AirDrop بین iPhone ،iPad و Mac، نحوه پذیرش AirDrops و نحوه دسترسی به فایل های AirDrop در دستگاه خود آشنا شوید.

آموزش اشتراک گذاری فایل ها با ایردراپ (AirDrop)

AirDrop یک ویژگی فوق العاده برای ارسال لینک، عکس، عکس، ویدئو و فایل های بزرگ است که در iPhone، iPad و Mac موجود است. انتقال داده ها با AirDrop بسیار ایمن است زیرا دستگاه هایی که داده ها را ارسال و دریافت می کنند یک فایروال در اطراف اتصال ایجاد می کنند و اطمینان حاصل می کنند که فایل ها به صورت رمزگذاری شده ارسال می شوند. همچنین هیچ محدودیتی برای اندازه فایل هایی که می توانید با استفاده از AirDrop ارسال کنید وجود ندارد.

آنچه برای اشتراک گذاری فایل ها با AirDrop نیاز دارید
برای ارسال یا دریافت فایل‌ها با AirDrop، باید مطمئن شوید که هم شما و هم شخصی که فایل‌ ها را برای او ارسال می کنید، AirDrop را فعال کرده و در نزدیکی شما یکدیگر باشید. همچنین باید WiFi و بلوتوث را روشن کنید تا اتصال بین دستگاه‌هایتان انجام شود.

سپس، بررسی کنید که آیا گیرنده AirDrop خود را برای دریافت از Contacts Only در تنظیمات AirDrop تنظیم کرده است یا خیر. Contacts Only به این معنی می باشد که فقط مخاطبین آنها می توانند دستگاه خود را ببینند. این بدان معنی است که شما باید شماره تلفن آنها را در لیست مخاطبین خود داشته باشید تا آنها بتوانند فایل ها را از شما دریافت کنند. یا اینکه شما از آنها بخواهید تنظیمات AirDrop خود را به Everyone تغییر دهند تا بتوانند AirDrops را از شما بپذیرند.

نحوه AirDrop از iPhone به iPad

در iPhone خود، فایل هایی را که می خواهید به iPad خود منتقل کنید، انتخاب نمائید. پس از انتخاب فایل‌ها، روی نماد اشتراک‌گذاری واقع در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید تا منوی اشتراک‌گذاری باز شود.
دستگاه آیپدی را که می‌خواهید فایل‌ها را به آن منتقل کنید، از منوی اشتراک‌گذاری انتخاب کنید.
با انتخاب گزینه پذیرش در iPad خود، تأیید کنید که می خواهید فایل ها را دریافت کنید.
پس از کلیک بر روی پذیرش، فایل‌ها به آی‌پد شما ارسال می‌شوند و بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود.

نحوه AirDrop کردن فایل ها از آیفون به مک

هر تصویر یا فایلی را در هر برنامه ای که در آیفون خود می خواهید به مک خود ارسال کنید، انتخاب کنید.
روی فایل ضربه بزنید.
روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید تا منوی اشتراک گذاری باز شود.
از منوی اشتراک گذاری، AirDrop را انتخاب کنید.
دستگاه‌های مجهز به AirDrop در سمت چپ نزدیک منوی اشتراک‌گذاری ظاهر می‌شوند. اگر تعداد بیشتری در دسترس باشد، یک عدد روی نماد AirDrop ظاهر می شود.
افرادی را که می خواهید فایل ها را به آنها AirDrop کنید از گزینه های اشتراک فایل انتخاب نمائید.
بسته به تنظیمات امنیتی خود، ممکن است لازم باشد فایل را در دستگاه مک دریافت کننده بپذیرید یا رد کنید.

نحوه AirDrop از مک به آیفون

می توانید موارد را از مک به iPhone از Finder، دسکتاپ یا از داخل برنامه هایی مانند Safari یا Maps ارسال کنید.

اگر در حال ارسال موارد از دسکتاپ هستید: هر موردی را که می‌خواهید از Mac خود ارسال شود انتخاب کنید، منوی اشتراک‌گذاری را باز کرده، AirDrop را انتخاب کنید و سپس دستگاه آیفونی را که می‌خواهید مورد را به آن ارسال کنید انتخاب کنید.
اگر در حال ارسال موارد از Finder هستید: روی AirDrop در نوار کناری Finder کلیک کنید، موردی را که می‌خواهید از Mac خود ارسال شود انتخاب کنید و سپس مورد را به دستگاه آیفونی که می‌خواهید به آن ارسال کنید بکشید.
اگر در حال ارسال موارد از یک برنامه هستید: روی دکمه اشتراک گذاری در نوار ابزار برنامه کلیک کنید، AirDrop را باز کنید و سپس دستگاه آیفونی را که می خواهید مورد را به آن ارسال نمائید انتخاب کنید.

نحوه پذیرش AirDrop

برای پذیرش AirDrops، ابتدا باید AirDrop خود را روی Contact Only یا Everyone تنظیم کنید. سپس نام AirDrop شما برای افراد نزدیک در لیست مخاطبین شما یا همه دستگاه‌های اپل نزدیک قابل مشاهده خواهد بود.

هنگامی که شخصی با استفاده از AirDrop چیزی را با شما به اشتراک می گذارد، هشداری را با پیش نمایش در دستگاه خود مشاهده خواهید کرد. برای دریافت فایل یا رد انتقال، باید روی گزینه پذیرش یا رد کلیک کنید. این مسئله مهم است زیرا از ارسال مستقیم AirDrop های ناخواسته توسط افراد غریبه به دستگاه شما بدون اجازه جلوگیری می کند – پدیده ای به نام cyber flashing.

ایمن‌تر است که فقط از افرادی در لیست مخاطبین خود هستند، نقل و انتقالات را بپذیرید. همچنین می‌توانید AirDrop خود را روی Receiving Off تنظیم کنید تا از دریافت هرگونه درخواست AirDrop جلوگیری کنید. اگر موردی را برای خود ارسال کنید، درخواست پذیرش یا رد آن مورد را نخواهید دید. به طور خودکار به دستگاه شما ارسال می شود. فقط مطمئن شوید که هر دو دستگاه با همان Apple ID وارد شده باشند.

فایل های AirDrop کجا می روند؟
هنگامی که AirDrop را قبول می کنید، در همان برنامه ای که از آن ارسال شده است ظاهر می شود. برای مثال، عکس‌ها در برنامه Photos ظاهر می‌شوند و وب‌سایت‌ها در Safari باز می‌شوند. پیوندهای برنامه فروشگاه App را باز می کنند، جایی که می توانید برنامه را دانلود یا خریداری کنید.

هر فایلی که از طریق AirDrop در دستگاه مک خود دریافت می کنید به طور خودکار در پوشه Downloads ذخیره می شود. اگر فایلی را از برنامه‌ای که در دستگاه iPad شما نیست AirDrop کنید، از شما پرسیده می‌شود که آن را با کدام برنامه باز کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all دیدگاه